Tuesday May 21, 2024

Blachodachówka – alternatywa dla dachówki ceramicznej

Dachówka ceramiczna czy blachodachówka? To często zadawane pytanie przy budowie domu. Co przemawia za wyborem blachodachówki?

Gdy do prac potrzebna jest blachodachówka Warszawa jest miejscem działalności wielu firm prowadzących sprzedaż materiałów renomowanych marek. Czym dokładnie cechuje się blachodachówka? Jak wypada ona w porównaniu z dachówką ceramiczną?

Czym jest blachodachówka?

Dach z dachówki stalowej, czyli inaczej z blachodachówki to rodzaj pokrycia dachowego, które jest wykonane ze stali i ma przypominać tradycyjne dachówki ceramiczne. Już od wielu lat blachodachówka jest popularną alternatywą dla tradycyjnych pokryć dachowych, ponieważ oferuje wiele korzyści, w tym trwałość, wytrzymałość i niskie koszty zakupu i utrzymania. Blachodachówki są wysoce odporne różne czynniki zewnętrzne, na przykład na ogień, wiatr, wilgoć czy szkodniki, co czyni je dobrym rozwiązaniem również dla domów budowanych na obszarach o trudnych warunkach pogodowych. Występują one w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można dopasować je do estetyki domu. Dachy z blachodachówki są również przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z materiałów, które mogą być poddane recyklingowi.

Gdzie można kupić blachodachówkę?

Duża popularność dachówek blaszanych spowodowała, że dzisiaj można kupić je bez trudności w wielu miejscach. Gdy wybierana jest blachodachówka Warszawa ma dziesiątki punktów, gdzie można zapoznać się z dostępnymi wariantami, porównać je i wybrać najkorzystniejszą dla siebie propozycję. Szeroki wybór blachodachówek w Warszawie prezentuje firma dachprofil.com.pl, która współpracuje z najlepszymi polskimi i zagranicznymi producentami materiałów dekarskich.

Blachodachówka a dachówka ceramiczna – czym się różnią?

Blachodachówki i dachówki ceramiczne są popularnymi materiałami dachowymi, ale istnieją pomiędzy nimi pewne wyraźne różnice, które mogą sprawić, że w określonych przypadkach jeden z tych materiałów będzie bardziej odpowiedni niż drugi dla konkretnego projektu.

Oto kilka kluczowych różnic między blachodachówkami a płytkami ceramicznymi:

  • Trwałość – blachodachówka jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia spowodowane wiatrem, ogniem czy wilgocią. Jest też bardziej odporne na uderzenia i pękanie niż dachówki ceramiczne, które są bardziej kruche i mogą pękać pod wpływem silnego uderzenia lub chodzenia.
  • Waga – dachówki ceramiczne są znacznie cięższe niż dachówki stalowe, co może utrudniać ich montaż na niektórych konstrukcjach dachowych. Dachówki stalowe są lżejsze i łatwiejsze w montażu, dlatego zwykle nie wymagają one dodatkowego wzmocnienia więźby dachowej, aby utrzymać ich ciężar.
  • Cena – dachówki ceramiczne są generalnie droższe niż blachodachówka ze względu na wyższy koszt produkcji i materiałów. Dachówki blaszane są bardziej przystępne cenowo i mogą być opłacalną opcją dla osób o ograniczonym budżecie.
  • Estetyka – ceramiczne dachówki mają tradycyjny, klasyczny wygląd, który może być bardzo atrakcyjny dla niektórych właścicieli domów. Z drugiej strony blachodachówki są dostępne w różnych stylach i kolorach, także imitujących dachówkę ceramiczną, dzięki czemu właściciele domów mogą też wybrać wzór w pełni odpowiadający ich gustom.
  • Konserwacja – blachodachówki są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania ani impregnowania, podczas gdy dachówki ceramiczne mogą wymagać okresowego impregnowania, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.
  • Gwarancja – bardzo często wysokiej jakości blachodachówka objęta jest znacznie dłuższą gwarancją niż dachówka ceramiczna, która niekiedy nie ma w ogóle żadnej gwarancji producenta. Wysokiej klasy blachodachówka może mieć nawet do 50 lat ochrony gwarancyjnej.

Ostatecznie wybór między blachodachówką a płytkami ceramicznymi będzie zależał od wielu czynników, w tym kosztów, trwałości, wagi, estetyki i wymagań konserwacyjnych związanych z wybranym materiałem dekarskim. Należy zatem wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki przy podejmowaniu decyzji dotyczącej tego, jaki rodzaj pokrycia dachowego jest najlepszy dla domu

One thought on “Blachodachówka – alternatywa dla dachówki ceramicznej

  1. Hej pytanie trochę z innej beczki, mianowicie, jak długo może potrwać budowa domu od stanu zero (zalana płyta) do więźby, dom 85 m2 prosta bryła, parterówka, strop drewniany, wszystko beton komórkowy pióro wpust. Poza wieńcem do zalania 12 słupów w ścianach więc dodatkowe szalowanie. Pytam bo próbuję oszacować co wyszłoby mi taniej ekipa liczy 25 tys za taką robotę, alternatywnie budowa systemem gospodarczym ja z ogarniętym majstrem i mysle ze musialbym dobrac jeszcze z 2 pomocników. Ile mniej wiecej realnie zajmuje wybudowanie takiego małego prostego domku bo chciałbym to zestawić ze sobą jak by mnie to mniej więcej by wyszło

Dodaj komentarz

Back to Top