Sunday Feb 25, 2024

Czy dobra rakieta tenisowa musi kosztować fortunę?

Rakieta do tenisa jest podstawowym wyposażeniem dla osoby, która chce zacząć swoją przygodę na korcie. Czy jednak wymaga ona sporego wydatku?

Sprzęt jak rakieta tenisowa występuje w wielu różnych wariantach do wyboru, dlatego też osoby początkujące, które wybierają swoją pierwszą rakietę, często mają dużo problemów z jej doborem. Bardzo często pojawia się wtedy także kwesta kosztów, ponieważ rakiety są dostępne w szerokiej rozpiętości cenowej.

 

Ile kosztuje rakieta tenisowa?

Koszt zakupu wyposażenia jak rakieta tenisowa (https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-c-10.html) wynosi od około 80 złotych do nawet ponad 2000 złotych w przypadku profesjonalnego sprzętu. Jak widać, rozstaw cenowy jest bardzo szeroki. Stąd też często wiele osób skupia się na droższych rakietach, gdy chce kupić lepszy sprzęt. Czy jednak zawsze trzeba wydawać wtedy tak wysoką sumę?

 

Tania rakieta tenisowa także może być dobrym zakupem, dlatego też wcale nie trzeba wydawać na nią fortuny, zwłaszcza wtedy, gdy dopiero rozpoczyna się grę, więc nie ma się jeszcze dużego doświadczenia w tym zakresie.

 

W cenie od około 100 złotych można zakupić markową rakietę tenisową, która sprawdzi się dla osoby początkującej i będzie mogła posłużyć na długi czas. Jednocześnie gra z nią pozwoli na zapoznanie się z jej charakterystyką oraz zaletami i wadami, co będzie niezwykle pomocne przy kupowaniu kolejnej.

 

Jak wybrać rakietę tenisową na start?

Dobra rakieta tenisowa dla osoby początkującej powinna cechować się paroma istotnym parametrami, aby pomagać w nauce tego sportu. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

 

  1. Ciężar rakiety tenisowej – na start warto poszukiwać lżejszych rakiet, które są łatwiejsze w manewrowaniu. Te cięższe rekomendowane są dla bardziej doświadczonych graczy.
  2. Wielkość główki rakiety – większa główka to celniejsze odbicia, dlatego ma ona duże znaczenie dla osób początkujących.
  3. Rozmiar rączki – jest ona dobierana indywidualnie w zależności od gracza.
  4. Układ strun – najczęściej wybierany to 16 x 19.
  5. Balans – określa on punkt ciężkości rakiety, dla osób początkujących polecane są rakiety neutralne.

Dodaj komentarz

Back to Top