Wednesday May 22, 2024

Jak w prosty i szybki sposób odmienić wygląd swojego salonu?

Czasem każdego dopadają chwile, kiedy czuje, że potrzebuje jakiejś zmiany w swoim mieszkaniu. Nawet małej, ale zauważalnej. Nie każdy lubi duże remonty i nie każdego na nie stać. Co w takim razie zrobić aby odmienić wnętrze swojego domu? Jakie triki można zastosować  dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

 

Salon jest miejscem gdzie spędza się dużo czasu. Warto raz na jakiś czas go odświeżyć, nadać mu nowy wygląd, charakter. Z pomocą tutaj przychodzą przede wszystkim dodatki. To dodatkami można w prosty sposób odmienić charakter pomieszczenia. Kluczową rolę z pewnością będą odgrywały tutaj tkaniny! Taka niepozorna rzecz a potrafi zdziałać cuda. Tkaninami można całkowicie odmienić pomieszczenie.

 

Zasłony dekoracyjne

 

Zasłony do salonu (https://sklep.voppi.eu/kategoria/zaslony/) po podstawa. Nadają one charakter całemu wnętrzu.

Jaki kolor zasłon wybrać? Warto wybrać jeden kolor przewodni i na jego podstawie dobierać do siebie konkretne dodatki. Jeśli ktoś lubi motywy roślinne to z pewnością wpadną mu w oko modne w ostatnim czasie zasłony z egzotycznymi wzorami, w kwiaty, duże liście palmy, monstery. Takie printy na zasłonach mogą mieć klasyczne barwy kwiatów i zielonych liści bądź całkiem przewrotnie- rośliny w nietypowych odcieniach. Modne z pewnością są zasłony w kolorze butelkowej zieleni ze złotymi elementami. Do takich zasłon można dobrać poszewki na poduchy, często z tym samym wzorem. Zmiana koloru zasłon i poszewek już odmienia wnętrze.

Należy pamiętać jednak o umiarze, gdyż zbyt duża ilość ozdobnych, kolorowych wzorów może być zbyt przytłaczająca. Jak tego uniknąć?
Warto wybrać jeden kolor przewodni, który będzie powtarzał się zarówno na zasłonach jak i narzutach, czy poszewkach na poduchy. Do jednolitych zasłon dodać wzorzyste poszewki z tym samym kolorem przewodnim.

 

W zależności od tego jakie ma się zamontowane karnisze można wybrać różne rodzaje mocowania zasłon. Mogą to być zasłony na przelotkach bądź na taśmie, które przypina się tak zwanymi „żabkami”. W wielu domach salon pełni również rolę sypialni więc z pewnością przydadzą się zasłony zaciemniające. Jeśli ktoś nie lubi codziennego zasłaniania i odsłaniania okien wówczas może zasłony w ciekawy i niebanalny sposób podpiąć specjalnymi zapinkami na magnes.

 

Jak wybrać sklep z zasłonami?

 

Zasłony można kupić w sklepach stacjonarnych oraz w przez Internet. Gotowe zasłony są nawet dostępne w marketach na działach z dekoracjami. Wiele sklepów internetowych oferuje gotowe uszyte zasłony w konkretnych wymiarach, bądź szycie zasłon pod wymiar od klienta. Zamawiając zasłony warto zwrócić uwagę na to, co w danej cenie oferuje sklep. Jaka jest długość i szerokość zasłon, czy mają wszytą taśmę. Istotną sprawą jest również materiał z którego są wykonane oraz gramatura materiału. Im większa- tym zasłony będą grubsze, mniej przepuszczające światło. Sklep powinien również udostępniać informacje o zalecanych temperaturach prania i prasowania.

Przy pomocy dodatków takich jak zasłony, narzuty na kanapę, czy poszewki na poduchy można zmienić swoje wnętrze w kilka chwil, bez dużych nakładów finansowych, unikając dużego remontu. Warto mieć w domu kilka zestawów kolorystycznych dodatków i zmieniać je, w zależności od nastroju lub potrzeb.

Dodaj komentarz

Back to Top