Wednesday Jul 10, 2024

Kraków: ile kosztuje dom na sprzedaż?

Kraków jest od wielu lat na szczycie list najdroższych nieruchomości w Polsce. Z jakimi cenami zakupu domów w Krakowie muszą liczyć się kupujący?

Coraz więcej osób decyduje się na zakupienie domu jednorodzinnego. To atrakcyjna alternatywa dla mieszkania, ponieważ dom daje znacznie większą swobodę, przestrzeń i prywatność. Gdy chodzi o gotowe, nowe domy na sprzedaż Kraków to jedno z tych miast, gdzie na zainteresowanych czeka wiele ciekawych ofert. Z jakimi cenami trzeba się wtedy liczyć?

 

Cena nowego domu w Krakowie

Do dyspozycji klientów są różne oferty nieruchomości, w tym domy wolnostojące, ale także domy bliźniaki oraz domy szeregowe. Szeroka gama ciekawych propozycji powoduje, że osoby, które chciałyby zakupić dom na sprzedaż w Krakowie, mogą znaleźć dla siebie wiele interesujących opcji.

 

Za nowy dom od dewelopera w Krakowie trzeba zapłacić obecnie dość wysoką cenę. Nieruchomości te kosztują najczęściej od około 1 miliona do nawet 2 milionów złotych, przy czym cena zależna jest od wielu czynników.

 

Co wpływa na cenę nowego domu w Krakowie?

Gdy chodzi o nowe domy na sprzedaż Kraków (ap7.pl) jest bardzo dużym rynkiem, co także wpływa na zróżnicowanie cenowe ofert nieruchomości.

 

Koszty związane z zakupieniem nowego domu w Krakowie warunkowane są wieloma czynnikami:

  • Lokalizacja nieruchomości – dom może być położony na terenie jednej z krakowskich dzielnic, ale również w okolicznych miejscowościach,
  • Metraż domu – zazwyczaj do wyboru są domy o powierzchni około 150 metrów kwadratowych, lecz można też kupić mniejsze nieruchomości,
  • Powierzchnia działki – dotyczy działki, na której położona jest nieruchomość,
  • Liczba pokojów oraz ustawność nieruchomości – związana z oczekiwaną liczbą mieszkańców budynku,
  • Instalacje w budynku – związane są one także z kosztem jego utrzymania.

 

Z aktualnymi ofertami nieruchomości w Krakowie oraz w okolicach można zapoznać się w internecie. Warto pamiętać o tym, że ciekawe propozycje bardzo szybko znikają z rynku, dlatego też najlepiej zdecydować na szybką rezerwację nieruchomości u sprzedającego.

 

Dodaj komentarz

Back to Top