Saturday Dec 09, 2023

Meble barowe – jak urządzić bar? Rodzaje mebli i ich dobór

Aby otworzyć bar, trzeba zakupić do niego właściwe wyposażenie. To nie tylko urządzenia gastronomiczne do kuchni barowej, lecz też lada oraz meble dla gości lokalu. Czym należy kierować się przy zakupie mebli barowych? Gdzie można je zamówić? Sprawdź najważniejsze informacje!

Jak urządzić bar?

Bar jest lokalem, który może przybierać różnorodne formy. Może być to klasyczny bar, który specjalizuje się w serwowaniu trunków pochodzących z najróżniejszych stron świata, ale także nowoczesny lokal, który przyciąga uwagę swoim niebanalnym wzornictwem.

Wobec tego bardzo duże znaczenie ma dobór właściwego wyposażenia do baru. Powinno być ono dopasowane do jego stylu, praktyczne, funkcjonalne, a także trwałe i komfortowe, aby mogło posłużyć przez wiele lat i zapewnić gościom maksymalną wygodę.

Jakie meble do baru wybrać?

Obecnie producenci oferują różnorodne meble barowe, dlatego bardzo często pojawiającym się pytaniem jest – co wybrać?

Wśród najczęściej zamawianych mebli do barów znajdują się poniższe:

  • Lada barowa – jest to główny element wyposażenia baru, który służy do przygotowywania oraz do serwowania napojów. Lada powinna być solidna, duża, zapewniać dostęp do niezbędnego zaplecza, w tym między innymi do kasy. Lady wyposażane są również w zlewozmywaki, lodówki oraz w inne wyposażeni na zamówienie. Z zewnątrz lada może być efektownie oświetlona i prezentować logo lokalu.
  • Stoliki – rodzaj tych mebli barowych jest zależny przede wszystkim od tego, jaki efekt aranżacji wnętrza chce się uzyskać. W barze mogą znaleźć się wydzielone boksy, które pozwalają na zapewnienie gościom większej prywatności, ale mogą być to także wolnostojące meble.
  • Krzesła barowe – dobierane do stolików albo też jako wysokie krzesła barowe – hokery, które przeznaczone są do umieszczenia przy ladzie. Najczęściej kupowane są krzesła bez tapicerek, które są prostsze w utrzymaniu w czystości, lecz można też wybrać modele z tapicerkami, na przykład z modnego weluru albo z ekologicznej skóry, którą można łatwo czyścić.
  • Inne meble barowe – poza ladą oraz stolikami i krzesłami w barze mogą być też umieszczone inne meble, na przykład jak meble do przechowywania służące do dekoracji czy też wieszaki.

Meble barowe – gotowe i na wymiar

Meble do baru można zakupić w dwóch wariantach – jako meble gotowe oraz jako meble barowe wykonane na wymiar.

Pierwsza opcja, czyli meble barowe wyróżnia się przystępnymi cenami i łatwą dostępnością. Meble tego typu można zakupić w różnych wariantach i stylach, więc dają one szerokie możliwości aranżacji wnętrz bez ponoszenia wysokich kosztów na start.

Dostępne są także meble barowe wykonane na zamówienie. W tym przypadku najczęściej zamawianym meblem jest lada barowa, która może być wtedy dopasowana indywidualnie do miejsca jej ustawienia, aby zapewniła maksymalną funkcjonalność i komfort obsługi klientów lokalu.

 

Dodaj komentarz

Back to Top