Monday Jun 17, 2024

Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy i kiedy warto go wybrać?

Leasing pracowników jest usługą bardzo popularną w celu szybkiego pozyskania nowej załogi. Co warto o nim wiedzieć?

Pracownicy z Ukrainy są bardzo cenieni przez pracowników. Niestety, zatrudnienie obcokrajowców związane jest ze specjalnymi, czasochłonnymi i złożonymi formalnościami. Aby zatrudniać pracowników z tego kraju łatwiej, warto zdecydować się na leasing pracowniczy.

 

Czym jest leasing pracowniczy?

Termin leasingu zwykle kojarzony jest z samochodami oraz innym sprzętem, jednak warto wskazać, że może on także dotyczyć pracowników. Obecnie bardzo popularny jest leasing pracowników z Ukrainy, który pozwala na łatwiejsze pozyskanie nowych pracowników w krótkim czasie.

 

Leasing pracowniczy jest usługą polegającą na udostępnieniu pracowników przez agencję pracy. Wówczas współpracująca z agencją firma może szybko otrzymać załogę potrzebną do wykonania danych prac.

 

Zalety leasingu pracowniczego

Leasing pracowników, w tym także leasing pracowników z Ukrainy, obejmuje szeroką gamę usług. Zaliczają się do nich między innymi:

 

  • Wykonanie rekrutacji – agencja zajmuje się doborem odpowiednich pracowników do potrzeb klienta, dlatego też nie przesyła ona pracowników przypadkowych, którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji,
  • Organizacja zakwaterowania, przejazdu – agencja może zadbać o to, aby pracownicy mieli zapewniony nocleg oraz transport do pracy, dlatego pracodawca nie musi zajmować się tym we własnym zakresie,
  • Załatwienie formalności – leasing pracowników z Ukrainy ogranicza czasochłonne formalności dotyczące zatrudnienia obcokrajowców, ponieważ w tym przypadku pracownik podpisuje umowę z agencją,
  • Rozliczenia – agencja zajmuje się prowadzeniem wszystkich wymaganych rozliczeń w imieniu klienta, który musi tylko terminowo opłacić usługę w formie jednej płatności.

 

Z ofertami agencji, które prowadzą obecnie leasing pracowników z Ukrainy, można zapoznać się na ich witrynach internetowych.

Dodaj komentarz

Back to Top