Wednesday Feb 28, 2024

Piasty kół – gdzie kupować je tanio?

Potrzebujesz wymienić piasty kół w swoim samochodzie? Tego typu części mogą kosztować sporo. Gdzie warto je kupić, aby nie przepłacić? Zobacz, jak znaleźć je w atrakcyjnych cenach!

Kiedy konieczna jest wymiana piasty koła?

Piastą określa się typ części stosowanej w kole napędowym, przekładniowym czy innym typie koła, które jest montowane na wale albo osi. Piasta pozwala wtedy na połączenie koła z pozostałą częścią konstrukcja.

Piasty wykorzystuje się również w samochodach oraz w różnych maszynach i innych pojazdach. Tego typ elementy pozwalają wtedy na ich poruszanie się. Niestety, z czasem mogą przestać działać, dlatego też konieczne będzie dokonanie ich wymiany na nowe.

Najczęściej zaleca się wymianę piast kół po określonej liczbie przejechanych kilometrów, na przykład po 100 tysiącach kilometrów. Pozwala to wtedy na bezpieczną jazdę i można uniknąć również nagłej awarii piasty.

Zazwyczaj wymiana piasty będzie też konieczna wtedy, gdy z okolicy kół dobiegają róże niepokojące dźwięki, na przykład słyszalne szumy czy stukanie.

Warto też wskazać, że prowadzenie pojazdu z uszkodzonymi piastami może powodować poważne zagrożenie dla kierującego oraz dla innych uczestników ruchu. Elementy odpowiadające za obracanie się koła są wtedy narażone na przetarcia oraz na przegrzania.

Gzie można kupić piasty kół?

Aktualnie części jak piasty kół są łatwo dostępne i nie powinniśmy mieć większych trudności z ich zakupem. Nie wszędzie są one jednak dostępne w niskiej cenie.

Obecnie wielu kierowców, którzy muszą zdecydować się na wymianę piast w kołach, decyduje się na kupowanie ich w sklepach internetowych. To właśnie online wybór jest bardzo szeroki, a ceny atrakcyjne. Dodatkowo można wtedy bardzo łatwo porównać pomiędzy sobą ceny piast kół w różnych sklepach, aby zdecydować się na ten, gdzie będą one najniższe.

Duży wybór piast można znaleźć też w sklepie internetowym https://www.przeguby.pl/kategoria/100/piasty-kol/.

O czym pamiętać przy zakupie piast kół?

Aby odpowiednio dobrać piasty kół, konieczne jest poznanie oznaczenia tej części. Dzięki temu będzie można wtedy odpowiednio dobrać je w sklepie i kupić je bez ryzyka, że nie będą one pasowały do naszego pojazdu.

Jeżeli nie wiemy, jakie jest oznaczenie piasty, możemy posłużyć się również dostępnymi w internecie konfiguratorami, które pozwalają na określenie rodzaju części na podstawie podanych danych dotyczących pojazdu.

Gdy zależy nam na czasie i chcemy zrobić zakupy w internecie, powinniśmy również pamiętać o tym, by sprawdzić, jaki jest czas dostawy piast. Najlepiej złożyć wtedy zamówienie w sklepie, który ma w magazynie wiele modeli tych części, na przykład na stronie sklepu https://www.przeguby.pl/kategoria/100/piasty-kol/ można sprawdzić, które aktualnie są dostępne i mogą być wysłane już w ciągu 24 godzin do klienta.

Powinniśmy też pamiętać o tym, że piasty kół powinno się wymieniać parami. Właśnie dlatego wtedy, gdy usterka pojawiła się tylko w przypadku jednej piasty, warto też jednocześnie wymienić drugą w tej samej osi.

 

Dodaj komentarz

Back to Top