Thursday Feb 29, 2024

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne – co wybrać i kiedy warto z nich skorzystać?

Domowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, ale w określonych przypadkach nie jest ona wystarczająca do tego, by zapewnić optymalne efekty. Doskonałym uzupełnieniem rutyny pielęgnacyjnej w domu są profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Zanieczyszczona skóra twarzy – pomogą zabiegi oczyszczające

Gdy skóra jest zanieczyszczona, staje się ziemista, szara, widoczne są na niej zaskórniki, a także częściej pojawiają się zmiany jak wypryski. Taki problem dotyczy w szczególności skóry tłustej i trądzikowej, ale również właściwe oczyszczanie ma znaczenie dla każdego typu cery.

W takim przypadku polecane są zabiegi kosmetyczne oczyszczające, które mogą dokładnie, ale również delikatnie oczyścić skórę z zalegających zabrudzeń, sebum, resztek kosmetyków. Po takim zabiegu skóra jest bardzo czysta, gładsza, jaśniejsza, a także przyszykowana do przeprowadzenia dalszych procedur.

W szerokim zakresie dostępne są oczyszczające zabiegi kosmetyczne w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie, gdzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy w ich doborze dla najlepszych efektów. W jej ofercie dostępne są między innymi manualne oczyszczanie twarzy, także z kwasami, oczyszczanie wodorowe.

Peelingi skórne – mechaniczne, kwasowe, kawitacyjne

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać również z pełnej palety zabiegów polegających na złuszczaniu, czyli peelingu skóry.

Są to zabiegi o bardzo szerokim zastosowaniu, ponieważ można prowadzić je w celu oczyszczenia skóry, ale też usunięcia z niej niedoskonałości, na przykład zmniejszenia widoczności przebarwień, blizn, zmarszczek.

Peelingi można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich sposobu prowadzenia. Są to:

  • peelingi mechaniczne – odbywają się z użyciem kosmetyków lub narzędzi mechanicznie ścierających naskórek, na przykład jak w przypadku mikrodermabrazji
  • peelingi kwasowe – do ich przeprowadzenia wykorzystuje się różne rodzaje kwasów, które pomagają również w głębszym złuszczeniu naskórka oraz usunięciu niedoskonałości
  • peelingi kawitacyjne – polegające na zastosowaniu urządzeń do kawitacji, które wprawiają w ruch cząsteczki wody kosmetyku nałożonego na skórę, by delikatnie, ale dokładnie ją oczyścić

Zabiegi pielęgnacyjne – dobierane do potrzeb skóry

Kolejną popularną ofertą w gabinetach są zabieg pielęgnacyjne. W tym przypadku mowa o szerokiej gamie zabiegów, które mogą być dostosowane do potrzeb każdej skóry, na przykład młodszej, dojrzałej, suchej, tłustej.

Zabiegi pielęgnacyjne najczęściej prowadzone są z wykorzystaniem odpowiednich rytuałów, które rozpoczynają się od oczyszczenia skóry, następnie polegają one na nałożeniu na nią maseczki, a na koniec kosmetyków ochronnych.

Tego typu zabiegi mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego mogą one pomóc w zmniejszeniu różnych niedoskonałości skórnych, poprawiają poziom jej nawilżenia, regulują ją, a także wyciszają. W efekcie dają skuteczne efekty, by cera mogła prezentować się efektownie.

Karboksyterapia – terapia odmładzania skóry

W gabinetach kosmetycznych dużym powodzeniem cieszy się również zabieg polegający na karboksyterapii. Polega on na wykorzystaniu dwutlenku węgla wprowadzanego pod skórę z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły.

Karboksyterapia jest zabiegiem, który pozwala na zmniejszenie widocznych na skórze oznak starzenia. Wygładza zmarszczki, powoduje, że skóra jest jędrniejsza i mniej wiotka. Również znalazła zastosowanie w redukowaniu widocznych cieni i worków pod oczami oraz pomaga w zmniejszeniu widoczności cellulitu i rozstępów oraz w zmniejszeniu wypadania włosów.

 

 

Dodaj komentarz

Back to Top