Saturday Jul 13, 2024

Słupki drogowe – jak oznakować i wygrodzić nimi przestrzeń?

Właściwe oznakowanie oraz wygrodzenie dróg ma bardzo duże znaczenie. Do tego celu stosuje się słupki drogowe. Co musisz o nich wiedzieć?

Drogi, a także inne ciągi komunikacyjne w przestrzeni publicznej powinny być odpowiednio oznakowane oraz wygrodzone. Ma to duże znaczenie także w przestrzeniach udostępnionych użytkownikom przez prywatnych właścicieli, między innymi na parkingach, drogach wewnętrznych. Wówczas jednym z używanych produktów są słupki drogowe, które występują w wielu wariantach do wyboru.

 

Czym są słupki drogowe?

Pod pojęciem jak słupki drogowe (https://wimed.pl/products/slupki-do-znakow-drogowych/) znajduje się rodzaj produktów przeznaczonych do użytkowania tymczasowego albo stałego, które wygradzają i pomagają w oznakowaniu danej przestrzeni. Mogą być one używane zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach, na przykład na parkingach wewnętrznych.

 

Słupki drogowe mogą być wykonane z różnych typów materiałów, między innymi z tworzywa sztucznego oraz z metalu, głównie wytrzymałej stali. Są one także odpowiednio malowane z wykorzystaniem rzucających się w oczy kolorów – bieli oraz czerwieni. Pokrywane są one także za pomocą odblaskowych materiałów, co powoduje, że są one widoczne już z daleka. Dodatkowo mogą być one także wyposażone w elementy jak świecące diody czy łańcuchy, które pozwalają na odpowiednie wygradzanie przestrzeni.

 

Rodzaje słupków drogowych

Do kategorii jak słupki drogowe można zaliczyć szeroką gamę różnych produktów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

 

  • Ruchome słupki drogowe – pachołki w formie stożków ze stabilną podstawą, które można umieścić w dowolnym miejscu. Najczęściej wykonane są z plastiku.
  • Słupki drogowe wbijane – przeznaczone głównie do tymczasowego wygradzania i oznakowania, montowane są przez wbicie w podłoże.
  • Słupki drogowe na stojakach – słupki umieszczone na stojaku, najczęściej z tworzywa albo z betonu.
  • Słupki drogowe do stałego montażu – przeznaczone są one do montażu stałego w wybranym miejscu, najczęściej są one wyposażone w kotwę, na którą nakładany jest słupek. Zapewniają trwały montaż na lata.

Dodaj komentarz

Back to Top