Saturday Apr 20, 2024

Strona firmowa w internecie – jak ją otworzyć?

Twoja firma nie ma jeszcze własnej strony internetowej? Warto ją założyć! Dlaczego? Jak to zrobić? Sprawdź!

Internet to medium przyjazne biznesowi. To właśnie za pomocą sieci można docierać do wielu klientów i prowadzić firmę jeszcze łatwiej i skuteczniej. Pierwszym krokiem jest założenie własnej strony WWW. Co warto wiedzieć o procesie tworzenia stron internetowych?

Własna strona firmowa – dlaczego warto ją założyć?

Dzisiaj coraz więcej firm dysponuje własnymi stronami internetowymi. Posiadanie własnego miejsca w sieci w postaci witryny firmowej związane jest z licznymi korzyściami – także dla najmniejszych firm.

Własna strona firmowa to przede wszystkim:

  • Łatwa prezentacja oferty firmowej,
  • Prostsza komunikacja z klientami,
  • Skuteczna promocja firmy w internecie,
  • Budowa pozytywnego wizerunku firmy,
  • Efektywne docieranie do nowych klientów,
  • Większa rozpoznawalność biznesu.

Co więcej, założenie strony internetowej nie jest obecnie wcale związane z wysokimi kosztami, co powoduje, że na jej posiadanie decyduje się tak wielu przedsiębiorców.

Jak założyć stronę firmową?

Otwarcie strony firmowej wcale nie jest skomplikowane. Aby ją założyć, można skorzystać z paru dostępnych opcji jak:

Kreatory stron internetowych

To serwisy internetowe, które pozwalają na samodzielne otwarcie strony internetowej w przystępnej cenie oraz oferują dodatkowe usługi, w tym hosting stron internetowych.

Kreatory są przystępną cenowo opcją, lecz warto pamiętać o tym, że nie dają one aż tak szerokich możliwości jak strona wykonana na zamówienie.

Strona wykonana przez specjalistów

Druga opcja to wykonanie strony internetowej przez specjalistów w tej dziedzinie. Gdy interesuje Cię tworzenie stron internetowych Kraków to lokalizacja, gdzie można także skorzystać z pełnej i profesjonalnej obsługi.

Strony wykonane przez specjalistów mogą przybrać dowolną formę, dlatego też bardzo często są one wybierane po to, by zaprezentować ofertę w niebanalny sposób. Strona może być także uzupełniona o dodatkowe elementy, na przykład o sklep internetowy, systemy płatności, system typu CMS do zarządzania jej zawartością, co daje bardzo szerokie możliwości w porównaniu do stron tworzonych przez kreatory.

Zatem najlepszą opcją z powyższych będzie zamówienie strony internetowej w dobrej agencji, która ma w tym obszarze duże doświadczenie i będzie mogła zadbać o to, aby strona w pełni odpowiadała wymaganiom stawianym przez klienta.

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej?

Koszty związane z zamówieniem strony internetowej nie są obecnie wysokie, ponieważ własną witrynę z kreatora można mieć już za kilka czy kilkanaście złotych miesięcznie. Aby jednak była ona bardziej rozbudowana, wyróżniała się indywidualną grafiką, trzeba będzie przeznaczyć na nią od około 500 do 5000 złotych. Oczywiście, strona może być też droższa, co zależy głównie od oczekiwanych funkcjonalności, grafiki, treści na stronie.

Najlepiej skontaktować się z firmą, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych, aby uzyskać dokładne informacje o cenie usługi.

 

Dodaj komentarz

Back to Top