Friday Sep 29, 2023

Dlaczego warto stosować agregaty tynkarskie?

Tynkowanie maszynowe umożliwia wykonanie prac tynkarskich o wiele szybciej niż z wykorzystaniem tradycyjnej techniki. Czym dokładnie są agregaty tynkarskie? Jakie są główne zalety zawiązane z ich zakupem?

W branży budowlano-wykończeniowej coraz częściej wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt ułatwiający prowadzenie prac. Do tej kategorii zaliczane są także agregaty tynkarskie, których głównym celem jest pomoc w tynkowaniu, lecz również mogą być one wykorzystanie do przygotowywania i nakładania innych materiałów.

Jak działają agregaty tynkarskie?

Agregaty to urządzenia, których zadaniem jest przygotowywanie mieszanki do tynkowania oraz nakładanie jej na powierzchnię. Następnie nałożony tynk wystarczy tylko wygładzić i wykończyć.

W agregatach tynkarskich znajdują się specjalne pojemniki, które przeznaczone są do zasypywania suchą mieszanką. Następnie pompa wody w urządzeniu pobiera jej odpowiednią ilość, a mieszadło miesza ją z suchą mieszanką, by przygotować zaprawę.

Następnie gotowa już zaprawa tłoczona jest przez wąż do lancy z pistoletem trzymanej przez pracownika. Nakłada on wtedy mieszankę na powierzchnię, natomiast drugi pracownik wygładza ją za pomocą pacy.

Obecnie dostępne w sprzedaży agregaty tynkarskie, w tym agregaty tynkarskie Małek, wykorzystują również silomaty, za pomocą których można łatwo podłączyć agregat do silosu i prowadzić jednocześnie prace za pomocą wielu agregatów.

Agregaty tynkarskie – rodzaje tynków

Z wykorzystaniem agregatów tynkarskich można przygotować różne rodzaje tynków, co powoduje, że mają one rozległe zastosowanie.

Agregaty współpracują z tynkami jak:

  • gipsowe
  • wapienne
  • gipsowo-wapienne
  • cementowo-wapienne
  • akrylowe

Poza tym agregaty, w tym agregaty tynkarskie Małek współpracują z innego rodzaju mieszankami, na przykład można wykonać z ich użyciem cement, zaprawy murarskie, zbrojeniowe, klejowe, wylewki podłogowe – anhydrytowe, samopoziomujące.

 

Zalety tynkowania maszynowego

Tynkowanie maszynowe, które prowadzone jest z użyciem agregatów tynkarskich, ma wiele zalet. Korzyści tej metody tynkowania mogą zauważyć zarówno klienci zlecający je w firmach budowalno-wykończeniowych, jak i firmy, które wykorzystują tę technikę.

Przede wszystkim tynki maszynowe są bardzo szybkie w wykonaniu, dlatego prace mogą przebiegać kilkukrotnie prędzej niż w przypadku tradycyjnego tynkowania. Ekipa wyposażona w agregat tynkarski może otynkować dom o średnim metrażu nawet w 2 tygodnie, podczas gdy prowadzenie tynkowania ręcznego zajęłoby nawet 2 miesiące.

Tynki maszynowe wyróżniają się również wysoką jakością. Powstają z odpowiednich mieszanek tynkarskich o ujednoliconym składzie oraz nakładane są na powierzchnię równomiernie, co przekłada się na bardzo dobre właściwości techniczne tynku.

Dla firm budowlano-wykończeniowych zakup agregatu tynkarskiego oznacza także przyszłościową inwestycję, która otwiera całkowicie nowe możliwości w dotarciu do klientów.

Z modelami agregatów tynkarskich dostępnych obecnie w sprzedaży można zapoznać się bliżej na stronach internetowych producentów.

 

 

Dodaj komentarz

Back to Top