Monday Sep 25, 2023

Szafy metalowe – rodzaje i zastosowanie. Gdzie je kupować?

Wykonane z metalu szafy najczęściej wybierane są do zakładów pracy. Jakie ich rodzaje można znaleźć w sprzedaży? Gdzie są one dostępne?

Obecnie chętnie kupowane są szafy metalowe do warsztatów, magazynów, ale również sprawdzają się w biurach, szatniach, a nawet w domach i w mieszkaniach.

 

Sprawdź dostępne rodzaje szaf metalowych oraz ich zastosowanie, aby dopasować je do swoich potrzeb!

 

Szafy metalowe zamykane – wysokie i niskie

Wtedy, gdy konieczne jest przechowanie wartościowych przedmiotów czy też tych, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce, stosuje się szafy metalowe zamykane. Są one wyposażone najczęściej w rozwierane drzwi zamykane na zamek, ale dostępne są także modele z drzwiami przesuwnymi, harmonijkowymi – roletowymi.

 

Takie szafy metalowe można kupić w wielu wariantach do wyboru, dlatego mogą być one dopasowane specjalnie do miejsca ich zastosowania i do rodzaju mienia, jakie ma być w nich przechowywane. Nadają się one między innymi do przechowywania ważnych dokumentów, wyposażenia warsztatowego.

 

Dostępne są niskie oraz wysokie szafy metalowe, które mogą być wyposażone w wewnętrzne półki, szuflady, a nawet w zabudowane sejfy.

 

Szafy metalowe kartotekowe

Do prostszego przechowywania dokumentów w kartotekach używane są szafy metalowe kartotekowe. Tego typu meble są wyposażone w wysuwane szuflady ze specjalnym systemem umożliwiającym korzystanie z dokumentów w formie kartoteki.

 

Takie szafy metalowe często używane są w biurach, placówkach medycznych, dlatego mają uniwersalne zastosowanie.

 

Szafy metalowe do szatni

Wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne szafy metalowe mogą także sprawdzić się w szatni jako szafy socjalne dla pracowników. Wyposażone są w drzwi zamykane na klucz, co pozwala na łatwe zabezpieczenie umieszczonego wewnątrz mienia.

 

Takie szafy metalowe producenci oferują w wielu wariantach, między innymi mogą być one pojedyncze, podwójne i zawierać więcej przegród. Do małych wnętrz doskonale nadają się szafy z przegrodami w kształcie litery L.

Dodaj komentarz

Back to Top