Sunday Feb 25, 2024

Zadbaj o swoje zdrowie i sylwetkę z treningami EMS!

Nie masz motywacji albo czasu na ćwiczenie w domu lub chodzenie na siłownię czy na zajęcia fitness? Chcesz zadbać o swoje zdrowie, ponieważ mało się ruszasz, a także poprawić wygląd swojej sylwetki? W takim przypadku poznaj bliżej nowość na rynku fitness, czyli treningi elektrostymulacji mięśniowej – EMS!

Na czym polega EMS?

EMS to skrót, który pochodzi od Electric Muscle Stimulation. Można przełożyć to jako trening elektrostymulacji mięśniowej, co oznacza trening połączony ze stymulowaniem mięśni impulsami elektrycznymi.

Treningi EMS są rodzajem treningów, które łączą ze sobą elektrostymulację mięśni wraz z ruchem. Prowadzone w ich trakcie ćwiczenia odbywają się wtedy znacznie efektywniej niż te, które nie są wspomagane impulsami elektrycznymi. Wynika to z faktu, że impulsy te aktywują tkankę mięśniową i nasilają jej skurcze. W rezultacie wystarczy mniej czasu, aby uzyskać oczekiwane efekty ćwiczeniowe.

Gdzie organizowane są treningi EMS?

Z treningów EMS można skorzystać obecnie w coraz większej liczbie miast w Polsce, gdzie powstają kluby sportowe zajmujące się ich organizacją.

Obecnie również można skorzystać z tego typu treningów w Warszawie, gdzie w ich prowadzeniu specjalizuje się firma In Time. Dokładne informacje dotyczące jej oferty można znaleźć na stronie: https://www.intime.pl/intime-warszawa/postepu-27/.

W sprzedaży można znaleźć również urządzenia przeznaczone do domowej stymulacji mięśniowej, natomiast nie dają one aż tak dobrych efektów jak te stosowane w klubach sportowych. Dodatkowo w klubie można skorzystać z pomocy trenerów personalnych.

Przebieg treningów EMS – jak się odbywają?

Treningi połączone z elektrostymulacją mięśniową rozpoczynają się od wywiadu z trenerem personalnym. Dzięki niemu trener może dowiedzieć się więcej na temat swojego klienta, a także może dobrać do niego odpowiedni rodzaj treningu.

Następnie, gdy trener wybierze już odpowiedni rodzaj treningu, osoba ćwicząca zakłada specjalny rodzaj kombinezonu albo kamizelki, które wyposażone są w elektrody. Podczas ćwiczenia przekazują one impulsy elektryczne do mięśni według odpowiedniego schematu dopasowanego do wykonywanych ruchów w trakcie ćwiczeń.

W klubach sportowych stosuje się nowoczesne urządzenia do EMS wyposażone w ekrany, na których można oglądać ćwiczenia i łatwo je wykonywać. Oczywiście, nad całym treningiem czuwa wtedy również trener personalny, który pomaga swojemu klientowi w osiągnięciu odpowiedniego efektu.

Warto też zaznaczyć, że treningi EMS nie trwają długo. Standardowo jedna sesja treningowa odbywa się w ciągu 20 minut i zwykle zaleca się skorzystanie z niej 1-2 razy w ciągu tygodnia. To powoduje, że jest to również bardzo dobry wybór dla osób, które nie dysponują czasem na częste odwiedzanie siłowni czy klubu fitness.

Jakie efekty można uzyskać dzięki treningom EMS?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej mają bardzo szerokie zastosowanie i pomagają one osobom ćwiczącym w osiągnięciu wielu celów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

Utrata zbędnych kilogramów

Treningi te wspierają spalanie kalorii i dodatkowo pomagają one również w uzyskaniu lepszej sylwetki. Najlepiej połączyć je wtedy ze zmianą diety, aby jeszcze szybciej zrzucić nadmiar kilogramów.

Większa masa i siła mięśni

Również treningi te rekomendowane są dla osób, które chciałyby uzyskać większą masę swoich mięśni, poprawić ich siłę, a także uzyskać lepszą rzeźbę mięśni. Takie efekty można uzyskać również jako wsparcie osób korzystających z innych dyscyplin sportowych.

Zmniejszenie bólów pleców

Siedząca praca może powodować poważne bóle pleców. Korzystając z treningów EMS, można je zredukować i zapobiegać ich nawrotom.

 

 

Dodaj komentarz

Back to Top